W dniach 8-14 kwietnia 2022 roku, w ramach realizowanego w naszej szkole projektu Erasmus+  ,, I care about community"

odbyło się kolejne spotkanie  uczniów i nauczycieli z Bułgarii, Grecji, Rumunii i Turcji.

Fotorelacja

No backpack day, czyli dzień bez plecaka. W tym dniu uczniowie klas V wykazali się ogromną kreatywnością przynosząc wszystkie potrzebne podręczniki i przybory szkolne w czymś innym niż plecak.

25.03. uczniowie klas 2,3,4 i 5 wybrali się na od dawna zaplanowaną wycieczkę.

Zadanie konkursowe polegało na samodzielnym wykonaniu plakatu, promującego bezpieczne zachowania w świecie wirtualnym.

23 marca 2022 r. uczniowie klasy IV zaprezentowali młodszym kolegom i koleżankom inscenizację fragmentów legendy o warszawskim Bazyliszku omawianej na lekcjach j. polskiego. Dzieci przygotowywały się do tego występu rozdzielając role i zadania, przygotowując potrzebne stroje i rekwizyty. Wielkie brawa za zaangażowanie i talent dla wszystkich młodych aktorów!

23 marca dzieci z naszego przedszkola obejrzały teatrzyk kukiełkowy pt. "Zaczarowany las" wystawiony przez Teatr "Pinokio". Motto tego spektaklu ekologicznego brzmiało "żyj z przyrodą w zgodzie". Przedszkolaki zobaczyły, jak trzej chłopcy spędzali dzień w lesie nie potrafiąc uszanować jego mieszkańców, łamiąc gałęzie, śmiecąc i robiąc wiele hałasu. Zwierzęta tłumaczyły chłopcom, że należy szanować las i przyrodę. Niestety chłopcy nie zmienili swojego postępowania, za co Duch Lasu dał im solidną nauczkę. W bajce na szczęście pojawiła się złota rybka, która uratowała chłopców.

Pierwszy Dzień Wiosny zawsze jest doskonałą okazją do radości i zabawy. W poniedziałek - 21 marca uczniowie naszej szkoły powitali wiosnę kolorowo i z uśmiechem.

W piątek, 11 marca br. minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek wystosował list do dyrektorów, nauczycieli, pracowników oświaty, samorządowców, rodziców i uczniów w związku z wojną na terytorium Ukrainy i przyjmowaniem uczniów ukraińskich do polskich szkół.