1900148

23 maja nastał czas próby dla uczniów klasy ósmej. Dzisiaj przystąpili do pierwszego egzaminu pisemnego z języka polskiego. Przed nimi jeszcze matematyka i język angielski. Wszystkim życzymy jak najlepszego wyniku, który umożliwi im dostanie się do wymarzonych szkół.

Przebieg egzaminu ósmoklasisty:

Egzamin ósmoklasisty odbywa się w dn. 23, 24 i 25 maja 2023 r.

W dniach 23, 24 i 25 maja 2023r. (wtorek, środa, czwartek) odbędą się egzaminy ósmoklasisty.

Są to dni wolne od zajęć dydaktycznych dla uczniów klas I – VII.

19 maja, uczniowie klasy I i II odwiedzili Bibliotekę Publiczną w Grębkowie. Celem wizyty było przybliżenie dzieciom zawodu bibliotekarza i funkcjonowania biblioteki, poznanie zasad korzystania z książek oraz rozbudzenie zainteresowań czytelnictwem. Odwiedziny przebiegły w niezwykle miłej i przyjaznej atmosferze. Mamy nadzieję, że ta lekcja biblioteczna zapadnie w pamięci naszych uczniów i w przyszłości chętnie i samodzielnie odwiedzą inne biblioteki. Serdecznie dziękujemy wszystkim Paniom z Biblioteki Publicznej w Grębkowie za zaproszenie nas i miłe przyjęcie.

17 maja odbyła się wycieczka klasy I i II  do Siedlec.

2 maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej jest jednym z najmłodszych świąt państwowych, dlatego tym bardziej powinno się go propagować i jak najwięcej o nim mówić, przecież w każdym z nas bije biało - czerwone serce.Pamiętajmy, aby upamiętnić to święto poprzez wywieszenie flagi państwowej na swoim balkonie lub w oknie. Pokażmy, jak bardzo jesteśmy przywiązani do naszych barw narodowych. 2 maja to również Dzień Polonii i Polaków za Granicą – to polskie święto obchodzone  od 2002 roku, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, z inicjatywy Senatu RP.

W coroczny kalendarz uroczystości w naszej szkole wpisany jest apel z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Informujemy, że 2 maja 2023r./ wtorek / jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych dla uczniów szkoły podstawowej.

Gratulacje dla Laury Boruc uczennicy klasy IV za zajęcie II miejsca w konkursie powiatowym ,,Plastyka w obrzędach i zwyczajach –Wielkanoc 2023” organizowanym przez Węgrowski Ośrodek Kultury. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!