1964803
Jesteś tutaj: Szkoła Podstawowa / Strona główna / Wyjazd do Kodnia i Kostomłotów

Wyjazd do Kodnia i Kostomłotów

Młodzież wzięła czynny udział we Mszy świętej, którą odprawił ks. Mirosław Rogoźnicki. Wszyscy wspólnie modlili się o owocne przygotowanie do egzaminów oraz w intencji  dobrych wyborów, jakie staną przed nimi w tym roku szkolnym. Następnie zwiedzili Muzeum Maryjne, Kalwarię oraz piękne ogrody przy klasztorze Ojców Oblatów. Zobaczyli także udostępniony fragment miejsca pamięci pomordowanych w czasie II wojny światowej w Sobiborze. Uczniowie mieli również okazję zwiedzić cerkiew neounicką w Kostomłotach i zapoznać się z historią parafii. Kostomłoty to nadbużańska osada położona w województwie lubelskim, w powiecie bialskim, w gminie Kodeń, kilkanaście kilometrów na południe od Terespola. Znajduje się tam drewniana cerkiew unicka z ikoną jej patrona - św. Nikity, męczennika zmarłego w 370 roku. Od przywiezienia w 1998 roku relikwii błogosławionych męczenników, cerkiew stała się Sanktuarium Unitów Podlaskich. Obok cerkwi znajduje się drewniany budynek plebani z końca XIX w. Wszystkim uczestnikom wycieczki towarzyszyły dobre humory i radosny nastrój.

Więcej w galerii